"Καταφέραμε τα 13 συνεργαζόμενα σχολεία, μέσα από διασκεδαστικές, βιωματικές δραστηριότητες να περάσουν τα παιδιά δημιουργικά τον χρόνο, μαζί με τους γονείς τους, χωρίς να είναι μπροστά στις οθόνες", δήλωσε μιλώντας στην εκπομπή Status Press με τον Δημήτρη Βενιέρη και τη Βιργινίας Δημαρέση, η Μαρία Ζαχαρία, Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου Οσσας Δήμου Λαγκαδά. «Τους αναθέσαμε αποστολές, μαζί με τους γονείς, φτιάξαμε ηλεκτρονικό λεξικό», ανέφερε μεταξύ άλλων. «Ξεκινήσαμε στην πρώτη καραντίνα μόνοι μας, τότε δεν είχαμε καμία υποστήριξη από το Υπουργείο», τόνισε.
Χρυσό βραβείο για το νηπιαγωγείο της 'Οσσας Featured
- Ιουν 03, 2021
![107.7 Status FM Χρυσό βραβείο για το νηπιαγωγείο της 'Οσσας](https://1077statusfm.gr//images/placeholders/dummy_270x270.jpg)
Το ΧΡΥΣΟ ΒΡΑΒΕΙΟ απέσπασε το Νηπιαγωγείο Όσσας για το έργο «ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ… ΜΑΖΙ» που δημιούργησε με τα συνεργαζόμενα σχολεία της ομάδας του, στα EDUCATION LEADERS AWARDS 2021 και στην κατηγορία Online & Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση.