Λόγω των παραπάνω εργασιών θα παρουσιαστούν προβλήματα υδροδότησης στην περιοχή που περικλείεται από τις οδούς Εθνική Οδός – Περιφερειακή Οδός – Κωνσταντινουπόλεως – Συμμαχική Οδός και στις παρακείμενες οδούς, του Δήμου Αμπελοκήπων – Μενεμένης.
“Οι εργασίες που θα εκτελεσθούν κρίνονται απαραίτητες για την ομαλή λειτουργία του δικτύου ύδρευσης και θα καταβληθούν προσπάθειες για την όσο το δυνατόν ταχύτερη αποκατάσταση της υδροδότησης και τη μικρότερη ενόχληση των καταναλωτών“, σημειώνεται σε σχετική ανακοίνωση της ΕΥΑΘ.